Resublikinis projektas ,,KINO KNYGA 22“

Straipsnio data 2022-10-31

Projektai

Aš, IG klasės mokinė Kotryna Rimašaitė, kartu su auklėtoja užpildžiau anketą į ,,KINO KNYGA 22” kūrybines kino dirbtuves, vykusias 2022 m. spalio 28 – 31 dienomis. Visiškai nesitikėjau, jog galiu ten patekti, nes anketas siuntė 15-18 metų amžiaus mokiniai iš visos Lietuvos, bet, laimei, man pavyko. Spalio 28-ąją dieną mokytojų namuose susirinko 24 mokiniai iš visos Lietuvos. Tą dieną mes susipažinome su mokumentikos sąvoką bei režisieriais Andrium Blaževičium ir Maratu Sargsyan, kurie lydėjo mus visu dirbtuvių laikotarpiu. Mus suskirstė į 6 komandas po 4 žmones, kuriose mes turėjome nufilmuoti mokumentikos žanro filmukus pagal mums priskirtą temą. Sekančias dvi dienas mes rašėme filmukų scenarijus, filmavom juos. Filmavimo procesas buvo labai įdomus ir įtraukiantis, mums buvo smagu kartu kurti, vaidinti, nors ir teko ,,išlipti” iš savo komforto zonos ir nepabijoti pasirodyti juokingam. Kartais mums nesisekdavo, tad tekdavo tą patį perfilmuoti ne po vieną kartą ir nueiti ne po kelis kilometrus nuo vienos iki kitos vietos, bet tai tik stiprino mūsų ištvermę, kantrybę bei ryžtą pasiekti užsibrėžto tikslo. Sunkiausia dirbtuvių dalimi pasirodė filmukų redagavimas, tai užėmė labai daug laiko. Mums buvo sunku sudėlioti visus kadrus taip, kad jie atrodytų harmoningai, bet  šalia buvo režisieriai, kurie visad patardavo, ir mes tai įveikėm. Taip pat kiekvieną vakarą mes žiūrėdavome jų filmus bei juos aptardavome, buvo labai įdomu išgirsti apie filmo kūrimo detales ir apie paslėptas juose prasmes iš pirmųjų lūpų. Paskutiniąją dieną visos komandos pristatinėjo savo filmukus, jie visi buvo labai unikalūs. Tuomet mums įteikė diplomus, mes atsisveikinome ir visi išvyko atgal į savo namus. Man šios dirbtuvės suteikė labai daug motyvacijos veikti, kurti, kur nors dalyvauti ir tobulėti šioje srityje. Labai džiaugiuosi, jog turėjau tokią galimybę pabendrauti su bendraminčiais ir išsibandyti savo jėgas.

Kotryna Rimašaitė, IG klasės mokinė