Mokymosi tarnaujant projektas „DUOK PENKIS“

Straipsnio data 2022-04-14

Projektai

Š. m. baladžio 14 d. Marijampolio Melės Lukšienės gimnazijos IVG klasės mokiniai supažindino gimnazijos bendruomenę  su akcija  „DUOK PENKIS“  ir paragino joje dalyvauti. Šią akciją pasirinkome, nes pas kiekvieną iš mūsų yra gyvūnėliai, kuriems skiriame nemažai dėmesio ir šilumos, todėl akcija „DUOK PENKIS“ norėjome atkreipti dėmesį į tai, kad ne visiems gyvūnėliams taip pasisekė. Akcijos  „DUOK PENKIS“  pavadinimas turi didelę reikšmę, jis pasako, kad žmonės ir gyvūnai yra draugai, todėl mes nusprendėmė, kad draugams reikia padėti, nes  ne visiems gyvūnams pasiseka turėti gerą šeimininką.  Didelė dalis prieglaudose atsiduriančių gyvūnų yra išduoti savo buvusių šeiminkų, o kartais net ir žiauriai nuskriausti,  todėl  net mažiausia  parama gali išgelbėti gyvūnėlio gyvybę arba suteikti jam šansą gyventi. Daug tokių išgelbėtųjų istorijų išgirdome gegužės 12 d. apsilankę VšĮ „Tautmilės globa“. Per nepilną mėnesį gimnazijos bendruomenė paaukojo 117 eurų ir nemažai reikalingų daiktų (pledų, įvairaus ėdalo ir skanėstų, žaisliukų, higienos priemonių).  Gegužės 12 d. nuvykome į gyvūnų prieglaudą „Tautmilės globa“, kuri rūpinasi beglobiais gyvūnais nuo 2012 metų, ir perdavėme surinktas aukas.  Mus pasitiko bendradarbė Olga kartu su daugybe liūdnų, gerų akių ir daug garsaus lojimo. Bevedžiodami Meduolį ir Papūgą, susipažinome su VŠĮ „Tautmilės globa“ istorija, kasdienybe, džiaugsmais ir rūpesčiai. Vėliau apsilankėme kačių name ir išklausėme jų gyvenimo ir atsiradimo prieglaudoje istorijas. Mokymosi tarnaujant projekto laikas prabėgo labai greitai, džiaugėmės, kad mums pavyko jį įgyvendinti ir dėkojame visiems, prisidėjusiems prie akcijos tuo, kuo galėjote. Tikimės, kad mūsų pradėta akcija ras atgarsį kitų mokyklos bendruomenės narių širdyse ir bus tęsiama.

IVG klasės mokiniai ir Lions Quest projekto „Raktai į sėkmę“ mokytoja Zita