Tarptautinis projektas „Mes ir Jūs – europiečiai“

Straipsnio data 2015-01-12

Projektai

Spalio mėnesį 12 šaunių IIIG klasės mokinių įsitraukė į tarptautinio projekto „Mes ir Jūs – europiečiai“ veiklas. Vienas pagrindinių tikslų – palyginti, kaip žmonės gyvena sugriuvus Sovietų Sąjungai keturiose jai priklausiusiose valstybėse: Lietuvoje ir Lenkijoje (jos dabar priklauso Europos Sąjungai) bei Ukrainoje ir Moldovoje (besiruošiančios į ją įstoti). Mokiniai turi galimybę patobulinti savo rusų kalbos žinias, nes pagrindinė dalyvių komunikavimo kalba – rusų. Etwinning portale ir Facebook socialiniame tinkle mokiniai talpina informaciją apie atliktas užduotis: spalio mėnesį darė plakatus, iliustruojančius jų žinias apie kitas projekto valstybes, lapkritį – ieškojo panašumų, vienijančių mus (pavyzdžiui, mes ir Moldovos gyventojai mėgstame balandėlius, kartu su lenkais skaitome A. Mickevičiaus kūrinius, o ukrainiečio T. Ševčenkos garbei pavadinta gatvė Vilniuje). Gruodį visi dalyviai pakvietė vieni kitus apsilankyti virtualioje kelionėje po jų mokyklą bei pasidomėti, kaip švenčiamos Kalėdos jų šalyje. Vasario mėnesį turėtų įvykti virtualus susitikimas  pagaliau mokiniai vienas kitą pamatys „gyvai“, ne tik iš nuotraukų… Žodžiu, projektas dar tik įpusėjo ir mūsų visų laukia dar daug įdomių dalykų, kurie padės pažinti kitas kultūras.

E. Kazakevičiūtė, lietuvių k. mokytoja metodininkė