Projektas “VAIKŲ IR PAAUGLIŲ ĮTRAUKIMAS Į SVEIKĄ IR AKTYVŲ GYVENIMO BŪDĄ“

Straipsnio data 2019-10-25

Projektai

Šių metų spalio 22 – 25 dienomis IIG-IIIG klasių mokiniai dalyvavo projekte “VAIKŲ IR PAAUGLIŲ ĮTRAUKIMAS Į SVEIKĄ IR AKTYVŲ GYVENIMO BŪDĄ“, kuris inicijuotas LR Sveikatos Apsaugos Ministerijos, finansuojamas iš ES struktūrinių fondų. Gimnazijoje mokiniams buvo  pravesta programa YES (youth empowerment seminar – jaunimo stiprinimo seminaras). Programos lektorė Jūratė Ramanauskaitė suteikė mokiniams žinių ir praktinių įgūdžių, padedančių suvaldyti neigiamas emocijas, susidoroti su stresu, šalinti psichinę įtampą ir fizinį nuovargį, pagerinti bendravimo, komandinio darbo įgūdžius, ugdyti lyderio savybes, auginti sąmoningumą ir atsakomybės jausmą.

Programą sudarė 3 moduliai (diskusijos, mokymasis, fizinis aktyvumas):

1. Sveikas kūnas – fiziniai tempimo ir kūno stiprinimo pratimai, procesai padedantys išmokti sąmoningo valgymo, interaktyvios diskusijos apie sveiką maistą ir mitybą;
  2. Sveikas protas – mokomasi streso valdymo technikų, specialūs pratimai pykčiui, nerimui, depresijai sumažinti, atsipalaidavimo pratimai protui nuraminti, procesai padedantys atgaivinti žmogiškąsias vertybes – atsakomybę, pagarbą, gerumą, bendrumą, entuziazmą, tarnystę;
  3. Sveikas gyvenimo būdas – komandinis darbas, kurio metu mokomasi suvaldyti emocijas ir išspręsti konfliktus, interaktyvūs procesai, kurie padeda sustiprinti socialiai orientuotą elgesį ir bendradarbiavimą,  dinamiškos diskusijos mokinančios tikslo siekimo ir teisingų sprendimų darymo, praktinės žinios dinančios pasitikėjimą savimi, vidinę jėgą, kad jaunimas galėtų atlaikyti bendraamžių spaudimą ir pasirinkti sveiką pasirinkimą, kai susiduria su gyvenimo iššūkiais.

Socialinė pedagogė Renata Radivilovič