8 klasės mokinių edukacinė išvyka į Liubavo ir Trakų Vokės dvarus

Straipsnio data 2017-05-29

Išvykos ir ekskursijos Projektai

Gegužės 29 dieną aštuntokai toliau tęsė projekto „Gyvenimas dvare“ veiklas: jie dalyvavo edukacinėje ekskursijoje į du skirtingas epochas reprezentuojančius dvarus. Iš pradžių mokiniai apsilankė barokinio stiliaus Liubavo dvare. Užėję į senąjį vandens malūną, jie klausėsi gidės pasakojimo apie tai, kaip dvaras kūrėsi, kokie didikai jį valdė, kokius darbus galėjo padaryti malūne. Įdomu, kad viename pastate galima buvo ne tik miltus susimalti, bet ir lentas nuobliuoti, ir vilną sušukuoti, ir milą suvelti. Apžiūrėję oranžeriją bei oficiną, mokiniai keliavo į kitą dvarą. Klasicizmo dvasią atspindintis dvaro eksterjeras mokiniams priminė, kad tai jau visai kita epocha. Aštuntokai sužinojo, kad didikai Tiškevičiai pasikvietė iš Europos garsųjį architektą Andre, kuris suprojektavo didžiulę beveik 30 hektarų dvaro aplinką. Mokiniai pasivaikščiojo po parką, pasisupo ant linguojančio tilto ir smagiai pargrįžo į gimnaziją. Ir saulėta diena, ir gera kompanija – tądien viskas tiesiog džiugino.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė