Projektas „Vilnijos kraštas 2016“

Straipsnio data 2016-10-04

Projektai

Gimnazijoje buvo vykdomas projektas „Vilnijos kraštas 2016“. Paskutinėmis vasaros dienomis 4-8 klasių mokiniai šurmuliavo mokykloje: išsiaiškino, kas yra Vilnijos kraštas, kokios istorinės, politinės aplinkybės lėmė šio krašto specifiką, kultūrą; rinko istorinę medžiagą apie Marijampolio kaime veikusias mokyklas ir savo gimnaziją (švietimas Marijampolio kaime), dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Marijampolio apylinkes – keliavo į Migūnų parką, kur labai smagiai praleido laiką; kūrė sakmes apie Marijampolio Ožio kalną ir Velnio akmenį (jas vaidino, piešė sakmių iliustracijas ant grindinio); piešė gimnazijos laiko juostą, darė atvirukus mokytojams-senjorams. Rugsėjo 29 dieną mokiniai dalyvavo baigiamojoje konferencijoje, kur kiekviena mokykla pristatė savo nuveiktas veiklas, pasibaigus konferencijai, mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje apie karaimų kulinarinį paveldą – vadovaujami patyrusių virėjų, gamino kibinus, kuriuos po to pasigardžiuodami skanavo.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė