3-oji vizito Lenkijoje diena. Elblongo kanalas

Straipsnio data 2016-05-25

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas Projektai

Gegužės 25 dieną ir vėl teko daug veiklų nuveikti. Visų pirma, mokiniai žaidė draugiškas tinklinio ir krepšinio rungtynes (savaime suprantama, kad nugalėjo draugystė). Šiek tiek nuilsę nuo fizinio krūvio, kibo dirbti prie kompiuterių, dauguma jau buvo surinkę informaciją, tad teko tik ją redaguoti bei versti į visas keturias kalbas: anglų, lietuvių, rusų bei lenkų. Pusdienis – mokykloje, pusdienis – gamtoje. Šįkart turėjome galimybę pamatyti prieš pusantro šimto metų ežeringame Lenkijos Mozūrijos krašte įrengtą retą technikos stebuklą – Ostrudos-Elblongo kanalą. Įdomus šis kanalas tuo, jog dalį nuo Ostrudos iki Elblongo apie 80 km nusidriekusio kanalo sudaro bėgiai. Laivai, plaukiantys šiuo maršrutu, turi įveikti apie 100 m aukštį ir dalį kelio rieda bėgiais. Šis kanalas yra ne tik vienas vertingiausių technikos paminklų Lenkijoje, bet ir vienintelis toks vandens kelias visoje Europoje. Ostrudos-Elblongo kanalo statybos buvo pradėtos 1844 m. Kadaise šiuo maršrutu buvo gabenamos prekės ir kiti kroviniai, o šiuo metu kanalas pritaikytas turizmo reikmėms. Keliaujant šiuo istoriniu maršrutu galima grožėtis Mozūrijos gamta: miškais, ežerais, pievomis, gausybe paukščių, o jei pasiseks – ir laukiniais gyvūnais. Nors jų nepamatėme iš arčiau, tačiau gamta tikrai buvo žavinga: laisvą laiką leidome poilsiavietėje, kur kepėme ant laužo dešreles, klausėmės muzikos, bendravome rimtomis ir ne tokiomis rimtomis temomis arba tiesiog šėliojome. Geras oras, šauni kompanija, nuostabi gamta – visa tai ilgam išliks mūsų atminty.