2-oji vizito Lenkijoje diena. Fromborkas

Straipsnio data 2016-05-24

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas Projektai

Gegužės 24 diena, antradienis, buvo labai intensyvi. Mūsų gimnazijos delegacija buvo pasveikinta gimnazijos direktorės ir apvedžiota po jos teritoriją. Aišku, labiausiai mūsiškius sužavėjo didžiulis stadionas, bėgimo takeliai, sporto salių kompleksas: didžiulė krepšinio salė, treniruoklių salė bei gimnastikos kambarys, kuriame vyksta ir zumbos, ir aerobikos, ir šokių užsiėmimai. Mokiniai apžiūrėjo ir kitų dalykų kabinetus ir išskubėjo klausytis Gdansko universiteto dėstytojos daktarės Aleksandros Dudkovskos paskaitos apie Baltijos jūros ekologines problemas ir užterštumą. Susiskirstę poromis ar mažomis grupelėmis, kibo į darbus- rinko ir sistemino savo klausimo informaciją. Padirbėjus reikia atsipūsti: atokvėpis buvo tikrai netikėtas – smagi kelionė į Fromborko miestą. Aistmarių pakrantėje pasivaikščioję ir netgi išdrįsę išsimaudyti Vyslos įlankos vandenyse, mokiniai apžiūrėjo senamiestį. Mus visus pakerėjo Fromborko Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų ir Šv. Andriejaus arkikatedra bazilika – gotikinė bažnyčia, pastatyta 1329–1388 m. buvusios senosios medinės katedros vietoje. 1994 m. rugsėjo 8 d. bažnyčia buvo įrašyta į Lenkijos istorijos paminklų sąrašą. Šioje bažnyčioje dirbo didysis astronomas ir humanistas M. Kopernikas, kurio palaikai perlaidoti katedros rūsiuose. Visus be galo sužavėjo 17 amžių menančių ir vis dar veikiančių vargonų koncertas, beje, buvo atlikti ne tik klasikiniai, bet ir šiuolaikiniai kūriniai.