1-oji vizito Lenkijoje diena. Paslenkas

Straipsnio data 2016-05-23

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas Projektai

Gegužės 23 dieną (tiksliau pasakius, ankstų rytą) mūsų gimnazijos III G klasės 11 šaunių mokinių pagaliau susitiko su savo draugais iš Lenkijos. Šiek tiek pailsėję (visgi kelionė truko visą naktį), truputį numigę svečių namuose, lietuvaičiai išsiruošė į ekskursiją po Paslenko miestelį. Beveik 12 tūkstančių gyventojų turinčiame ir 14 amžių menančiame miestelyje tikrai yra ką apžiūrėti. Visų pirma, mokiniai patraukė į miestelio centre esančią Paslenko  pilį, į kurios teritoriją įžengė pro gotikinio stiliaus vartus. Šv. Josefo graikų katalikų bažnyčioje klausėsi šios religinės bendruomenės kunigo pasakojimų apie bažnyčios įkūrimą ir tikinčiųjų gyvenimą šiuose kraštuose, o katalikiškoje šv. Bartalomėjaus bažnyčioje ne tik žavėjosi jos interjeru, bet ir klausėsi vargoninko atliekamų J. S. Bacho kūrinių. Apėję pilies kompleksą, kurį juosia viduramžiais statyta siena, mokiniai pasivaikščiojo po miestelio apylinkes, ilsėjosi prie tvenkinukų, dalinosi įspūdžiais apie kelionę ir kasdienius dalykus.