Edukacija Lietuvos policijos muziejuje

Straipsnio data 2023-11-24

Išvykos ir ekskursijos

Lapkričio 24 d. 7 klasės mokiniai lankėsi Lietuvos policijos muziejuje, kuriame susipažino su policijos veikla, aiškinosi, kaip policijos veikla keitėsi bėgant metams.

Mokinių akį itin patraukė tarnybinis motociklas BMW, kuris 2002 m. lapkričio mėn. lydėjo 43-iojo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Džordžo Bušo kortežą. Rotušės aikštėje prezidentas pasakė įkvepiančią kalbą, kuri ypač sužavėjo vienu reikšmingu sakiniu: „Kiekvienas, pasirinkęs Lietuvą savo priešu, taps Jungtinių Amerikos Valstijų priešu.“ Džordžas Bušas pabrėžė, kad drąsiems Lietuvos, Estijos ir Latvijos žmonėms „niekada nebeteks agresijos akivaizdoje kovoti vieniems“. Šis istorinis prezidento vizitas buvo neeilinė užduotis Lietuvos policijai ir saugumo tarnyboms.

Ekspozicijoje mokiniai apžiūrėjo skirtingais laikotarpiais naudotus šaunamuosius ginklus, specialiąsias apsaugos, radijo ryšio priemones, tarnybinę uniforminę aprangą, apdovanojimus.

Daiva Stakišaitienė, lietuvių kalbos mokytoja