Stažuotė Airijoje-patirtis, kurią norisi pritaikyti Lietuvoje

Straipsnio data 2023-03-25

Išvykos ir ekskursijos

Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos  pradinio ugdymo mokytoja Kristina Tribockė 2023-03-20/2023-03-24 kartu su dar 10 pradinio ugdymo mokytojų iš visos Lietuvos dalyvavo trumpalaikėje 5 dienų stažuotėje Airijoje, kurią organizavo Nacionalinė švietimo agentūra, įgyvendindama projektą „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“, kodas 09.2.1-09.4.2-ESFA-V-715-02-0001. Stažuotės dalyviai atrinkti  vertinant kandidatų motyvaciją, buvo atsižvelgta į dalyvių norą tobulinti kompetencijas, dalytis stažuotės metu įgyta gerąja patirtimi, bei taikyti įgytą patirtį, įgyvendinant atnaujintų bendrųjų programų įgyvendinimą.

Šios stažuotės tikslas buvo susipažinti ir  panaudoti Lietuvoje gerąją Airijos pedagoginę patirtį, tobulinti pradinio ugdymo mokytojų dalykines ir bendrąsias kompetencijas orientuotas į ugdymo proceso efektyvumo didinimą. Didžiausias dėmesys buvo  skirtas šiuo metu bene aktualiausiomis temoms: specialiųjų poreikių vaikų atpažinimui ir pagalbai jiems,  jų įtraukimui ir įsitraukimui į  ugdymo procesą, daugiakalbių vaikų integracijai ir jų ugdymo būdams siekiant geriausių rezultatų, emocinės vaikų ir pedagogų  gerovės, mokytojo ir mokinio tarpusavio ryšiui ir santykiui, pagarbai ir atsakomybei, skaitmeninio raštingumo integravimui į ugdymo procesą.  Buvo įdomu stebėti, kaip tai realiai pritaikomas ugdymo procese.

Pradinio ugdymo mokytoja Kristina Tribockė