Integruotos matematikos ir IT pamokos bei darbai konkursui „Piešinys – matematikos uždavinys“

Straipsnio data 2024-02-22

Konkursai

Kasmet gimnazijos mokiniai dalyvauja integruotame respublikiniame matematikos ir informacinių technologijų piešinių konkurse „PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“, kurį organizuoja Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus, Vilniaus Simono Daukanto progimnazija. Konkurso tikslas – paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką, naudojantis teksto redaktoriumi išreikšti savitas, drąsias, patrauklias matematikos interpretacijas. Šių metų konkurso  tema – Lietuvos Respublikos įstojimo į NATO ir ES dvidešimtmetis, t. y. mokinių sukurtame piešinyje turėjo būti paslėptas matematinis uždavinys arba matematinis uždavinys, vaizduojamas piešiniu, kuris turėtų iliustruoti ar kitaip vizualizuoti pasirinktus tematikos motyvus. Vertinama matematinė dalis (piešinio panaudojimas uždavinio duomenų pateikimui, matematinis duomenų ir sprendimo teisingumas,  uždavinio sudėtingumas, kūrybiškas arba originalus matematinio uždavinio pavaizdavimas) ir informacinių technologijų dalis (darbo sudėtingumas, darbo išdėstymas lape, tekstiniai laukai: šriftas, šrifto dydis, teksto rinkimas, kūrybiškumas, originalumas).

Šiemet su 5-6 kl. mokiniais nusprendėme dalintis į grupes – vieni rengė darbus pagal konkurso tematiką, kiti pasirinko laisvas temas, bet vis vien kūrė, sprendė užduotis ir jas iliustravo tekstų rengyklėje iš įterptinių objektų, juos keisdami, formatuodami.

Per kelias pamokas prasmingai ir įdomiai integravome matematikos ir informatikos/IT dalykus, mokiniai  patobulino pažinimo, kūrybiškumo bei pilietiškumo kompetencijas.

Plačiau apie konkursą – organizatorių svetainėje http://superit.vilniustech.lt/  Visų grupių šių metų darbus rasite organizatorių svetainės galerijoje.

Regina Garpuškinienė, matematikos vyresnioji mokytoja ir IT mokytoja metodininkė

Mūsų mokinių darbeliai: