Užgavėnių šventė

Straipsnio data 2023-02-21

Gimnazijos gyvenimas

Užgavėnės – viena iš seniausių lietuviškų švenčių, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prisišaukti pavasarį.

Vasario 21 dieną visa gimnazija šventė Užgavėnes. Kiekvienas gaminomės vieną iš pagrindinių šios šventės atributų – kaukę bei rengėmės raganomis, velniais, čigonais ar dar kokiomis mitinėmis būtybėmis, norėdami kuo labiau išgąsdinti žiemą. Gimnazijos kieme aplink laužą šokome lietuvių liaudies ratelį „Šiaudų batai” bei linksminomės skambant lietuvių liaudies sutartinėms. Taip pat stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą, kurioje, simbolizuodamas ateinantį pavasarį, nugalėjo Kanapinis. Nepamiršome ir dar vienos svarbios tradicijos – blynų! Valgėme blynus, gėrėme arbatą bei vaišinomės kitais skanėstais, nes yra tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi – būsi sotus ir sveikas visus metus. Šventei einant link pabaigos, susirikiavę į komandas mokiniai traukė virvę. Taigi štai taip šiemet gimnazijoje vijome žiemą iš kiemo ir šaukėmės pavasario.

Kotryna Rimašaitė, mokinių tarybos pirmininko pavaduotoja