Edukacinė pamoka Lietuvos banko Pinigų muziejuje

Straipsnio data 2022-10-04

Išvykos ir ekskursijos

2022 metų spalio 4 d. su klase ir auklėtoja R. Sakalauskiene vykome į Lietuvos banko Pinigų muziejų. Mus pasitiko nuostabi gidė, kuri pristatė įvairių šalių pinigų istorijas. Buvo labai įdomu pamatyti, kaip, laikui bėgant, keitėsi pinigai ir jų vertė.  Atsiminimui kiekvienas turėjome galimybę pasidaryti knygos skirtuką su iškaldintu vienu skatiku. Taip pat muziejuje galėjome pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotumėme, jei būtume pagaminti iš aukso, platinos, sidabro. Didelį įspūdį paliko didžiausia pasaulyje monetų piramidė, pastatyta iš 1 milijono 935 lietuviškų centų. Ji įtraukta į pasaulio Gineso knygą. Likusi laiką praleidome nagrinėdami įvairių šalių pinigų valiutas. O kad geriau įtvirtintume įgytas žinias, pabaigoje atlikome testą, kurio prizas –  pinigas muštinis su bendra klasės nuotrauka. Namo visi sugrįžome pasigilinę žinias ir puikia nuotaika.

IG klasės mokinė Aurelija Kuklytė