Edukacinė išvyka į Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejų

Straipsnio data 2022-02-10

Išvykos ir ekskursijos

Gruodžio 10 d. IV gimnazijos klasės mokiniai vyko į edukaciją „Holokaustas Lietuvoje: Misijos“.

Gidė supažindino su Holokausto problematika ir muziejaus ekspozicijos struktūra, papasakojo, kad iki nacių–sovietų karo Lietuvoje gyveno apie 208 tūkst. žydų. Nacių okupacijos metais garsi Lietuvos žydų bendruomenė buvo sunaikinta – nužudyta apie 195–196 tūkst. litvakų (90–95 proc.). Dideliame Lietuvos žemėlapyje gidė pakomentavo sutartiniais ženklais pažymėtą žudynių mastą, kuris nepaliko abejingųjų. Mokiniai, pasiskirstę į nedideles grupeles, vykdė užduotis (Misijas) atskiruose tematiniuose ekspozicijos kambariuose, o rastus atsakymus ir naujai kilusius klausimus aptarė kartu su gide.

Edukacijos pabaigoje mokiniai aplankė Holokausto ekspozicijoje įrengtą interaktyvią ekspoziciją – slėptuvę ,,maliną“, kurioje galėjo patirti, ką jautė ir išgyveno nuo nacių siautėjimų besislapstantys žydai.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Stakišaitienė