Šimtadienio vaidinimas 2019 m.

Straipsnio data 2019-03-01

Šimtadienis

Š.m. kovo 1 d. Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos LX laidos abiturientai su auklėtoja džiaugėsi, kad atnaujintoje aktų salėje galėjo surinkti savo tėvelius, gimines, draugus, gimnazijos bendruomenę ir puoselėjant gimnazijos tradicijas pristatyti Viljamo Šekspyro, visuotinai pripažinto rašytojo, poeto ir dramaturgo komediją „Svarbu, kad viskas baigiasi gerai“, kurioje vyrauja meilės ir draugystės, amžinų vertybių temos. Dekoracijas vaidinimui padėjo padaryti bibliotekininkė Daiva Rodevičienė ir  abiturientės Paulinos tėtis. Jaunieji aktoriai stengėsi atskleisti savo veikėjų charakterius, jausmus. Rosiljono dvare, kažkur Prancūzijoje, gyvenančią gero būdo grafienę našlę vaidino Jana Iljina, o jos sūnų, jaunajį „mergystės banginį“ grafą Bertramą  Slavomiras Četyrkovski. Paulina Narkūnaitė vaidino daktaro dukrą, grafienės globotinę po tėvo mirties, kuri myli Bertramą ir išgydė karalių. Bertramą dvare globojo ir savo išmintimi dalinosi ponia Lafju, kurios vaidmenį atskleidė Evelina Janukevič. Faustyna Ščensnovič puikiai susidorojo su jaunos, „žodžio kišenėje neieškančios niekadėjos“, tarnaitės vaidmeniu. Viską mato, viską žino ir dėl visko išgyvena vaidinime ūkvedė Ilona Raževičiūtė.  Dariušas Savel vaidino Prancūzijos  karalių, kuris išmintingas, teisingas, sergantis. Karaliaus rūmuose jį supa daug kilmingų dvariškių, kurių tarpe žygdarbių, kovų trokštanti jauna mergina, erelių trenerė, kurią vaidino Karolina Polonskaja. Jaunojo grafo kompanjono, melagio Parolio vaidmenį atskleidė Povilas Lovčikas. Vėliau veiksmas persikėlė į Florenciją, kur gyvena jaunos italės, kurių žavesiui sunku atsispirti, o tai Diana, kurią vaidino Dominika  Butko ir žavioji florientietė Mariana – Karina Skolzneva. Jų mergišką garbę budriai saugojo Dianos mama, našlė, užeigos šeimininkė Justyna Zinkevič. „Eime visi drauge į džiaugsmo šventę, Po ilgo darbo linksmybėms metas!“ tokiais žodžiais Gabrielė Oželytė pasveikino susirinkusius. Pagal gimnazijos tradicijas, po  vaidinimo abiturientai perskaitė testamentą, palikimus ir gavo iš IIIG klasės mokinių šimtadienio kalendorių. Džiaugsmingą abiturientų, vienuoliktokų ir mokytojų šventę tęsė vienuoliktokai valgykloje. Jie visus pakvietė dalyvauti „Gero šimtadienio šuo“. Visi gavo pusatestačius ir kalbėjo apie likusį laiką gimnazijoje ir apie gero pasiruošimo egzaminams svarbą. Pirmadienį vaidinimas pakartotas gimnazijos bendruomenei.

Įspūdžiai, mintys po šimtadienio: „Išmokome susikaupti ir tinkamai perduoti jausmus publikai“, – sakė Evelina.  „Galimybė būti scenoje suteikė teigiamų emocijų, kelia pasitikėjimą savimi ir norą pasirodyti kuo geriau“ ,- Karolina. „Kiekvienas atrado savyje aktoriaus kibirkštėlę“, – teigia Jana. Dominika suprato, kad aktorystė yra sunkus darbas, reikalaujantis daug pastangų. Visi džiaugėsi paragavę aktoriaus, režisieriaus, scenografo duonos. Liko tik gražūs prisiminimai.

Tatjana Paškel, IVG klasės vadovė, režisierė, scenografė.