12 klasės edukacinė pamoka „Totemas“ Meno pažinimo centre

Straipsnio data 2014-04-08

Išvykos ir ekskursijos

Balandžio 8 dieną šaunus būrys 12 klasės mokinių lankėsi Meno pažinimo centre, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje „Totemas“, skirtoje supažindinti su aborigenų menu. Iškalbinga edukatorė papasakojo, kad Australijos aborigenų ženklų sistema iš dalies atstoja raštą, kurio čiabuviai taip ir nesukūrė. Mokiniai sužinojo, jog Australijos aborigenai tikėjo, kad galingi protėviai – pusiau gyvūnai, pusiau žmonės – keliaudami per beformę žemę sukūrė pasaulį: upes ir kalnus, žmones, gyvūnus ir augalus. Šį aborigenų pasaulio sukūrimo mitą europiečiai pavadino sapnų laiku (angl. dreaming, dreamtime). Aptarę mitų ir legendų svarbą seniesiems Australijos gyventojams, mokiniai tyrinėjo čiabuvių sukurtuose darbuose pavaizduotus protėvius. Kadangi kiekvienas senųjų gyventojų klanas, šeima ir šeimos narys turėdavo totemą, mokiniai nemažai dėmesio skyrė ekspozicijoje pateiktų totemų apžiūrai, susipažino su Australijos aborigenų ir Naujosios Gvinėjos Papua genties toteminių protėvių atvaizdais. Praktinėje užsiėmimo dalyje  kūrė pakabučius, vaizduojančius savo totemus, kurie buvo iš tiesų labai originalūs. Dvyliktokai dar sykį įrodė, kad yra labai kūrybiški.