5 klasės išvyka į „Technikos muziejų“ ir įmonę „Vilniaus energija“

Straipsnio data 2014-04-05

Išvykos ir ekskursijos

Balandžio 10 dieną 5 klasės mokiniai ir vėl išsiruošė į išvyką. Šįkart ji buvo sudaryta tarsi iš dviejų dalių: iš pradžių aplankytas ,,Technikos muziejus“, o vėliau pasivaikščiota po ,,Vilniaus energijos“ elektrinę.  Muziejuje mokinius lydėjo ilgus metus gidu dirbantis ponas Pranas, kuris vaikams ne tik papasakojo apie tai, kaip veikia įvairiausi varikliai, turbinos, kaip gaminama energija, bet ir leido patiems patyrinėti: mokiniai kūrė muziką po garso medžiu, stebėjo, kaip teka elektra, galėjo sužinoti, kiek svertų, jei išsilaipintų Mėnulyje ar Jupiteryje. Taip pat labai įdomu buvo apžiūrėti muziejuje eksponuojamą senovinių automobilių kolekciją ir pamatyti ne bet kokio, o medinio dviračio nuotrauką. Padėkoję už nuostabią ekskursiją mokiniai išskubėjo į elektrinę, kur užsidėję šalmus pasijuto taip, tarsi būtų tikri elektrinės darbuotojai, tikrinantys, ar visi įrenginiai gerai dirba, ar teikiama šiluma Vilniaus ir jo priemiesčių gyventojams. Smagi buvo ne tik išvyka, bet ir dovanos, kuriomis buvo apdalinti visi mokiniai.

E. Kazakevičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė