Konkursas „Piešinys – matematikos uždavinys“

Straipsnio data 2021-02-22

Konkursai

2021 m. vasario 22 d. Nuotolinis mokymas ir mokymasis nesutrukdė mokiniams kūrybiškiau pasižiūrėti į matematiką. Dalyvavome jau kasmetiniu tapusiame tarptautiniame matematikos ir IT konkurse „Piešinys – matematikos uždavinys“.  Piešinys kuriamas tekstų rengykle tik iš automatinių figūrų. Čia ir susidūrėme su iššūkiais. Vieni juk dirba kompiuteriais, o kiti – planšetėmis, telefonais. Kažkas turi MS Word, o kiti – ne. Vieni  įvaldė  LibreOffice Writer rašyklę, o kiti „Google“ disko dokumentus ir kt. programas. Tobulėjome  visi. Konkursui matematines užduotis ir jų iliustracijas kūrė 5-IIIG klasės mokiniai. Bendradarbiavome su matematikos mokytoja Vaclava. Tie, kas atsakingai dirbo, sakė, kad nėra lengva sugalvoti realią užduotį, ją iliustruoti ir teisingai išspręsti. Kadangi konkursas tarptautinis – uždavinius mokiniai vertė į anglų kalbą.

Atrinkome geriausius 10 mokinių darbus  ir išsiuntėme į konkursą, kurį organizavo VGTU Inžinerijos licėjus ir Vilniaus Simono Daukanto progimnazija.  Iš viso konkurse dalyvavo 495 mokiniai iš 121 mokyklų (209 mokytojai). Plačiau – organizatorių svetainėje http://www.superit.lt/

Nors prizinių vietų šiemet nelaimėjome, bet įgūdžius ir gebėjimus patobulinome visi.

Regina Garpuškinienė, matematikos mokytoja ir IT mokytoja metodininkė