“Ką gali pilietis?“

Straipsnio data 2021-02-10

Vasario 16-oji

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16 –ąją 5 klasės mokiniai kartu su auklėtoja paminėjo 2021-02-10 dalyvaudami nuotolinėje edukacijoje tema “Ką gali pilietis?” Valstybės pažinimo centre. Susitikimas prasidėjo video reportažu, kuriame aktorius Marius Repšys dalijasi mintimis, kas jam yra Tėvynė, pilietiškumas. Mokiniai išsakė savo mintis, kas jiems yra Tėvynė ir sužinojo, koks yra pagrindinis mūsų šalies įstatymas. Bandant atskirti pateiktas piliečio teises nuo pareigų, reikėjo nemažai paplušėti. Su gidės pagalba pavyko susidoroti su užduotimi. Edukacijos metu mokiniai sužinojo, koks buvo pirmasis pasas, kaip tampama piliečiu Lietuvoje, kiek pilietybių gali turėti Lietuvos pilietis, kokias sąlygas turi įvykdyti užsienietis, norėdamas gauti Lietuvos pilietybę. Aptarė, kaip piliečiai gali išreikšti savo nuomonę aktualiais klausimais, prisiminė pilietines akcijas ir pasidalino savo dalyvavimo patirtimi jose. Įgytas žinias mokiniai pasitikrino Kahoot žaidime. Užsimėmimo metu atidžiausiai klausė, greičiausiai ir teisingiausiai į žaidimo klausimus atsakė Kotryna Gecevič, Milda Strumskytė ir Simonas Lapkauskas.

5 kl. vadovė Zita Prelgauskienė, etikos mokytoja metodininkė