Vasario 16 – osios šventė gimnazijoje

Straipsnio data 2023-02-10

Vasario 16-oji

Vasario 10 dieną visa gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventės. Ši diena mums primena ilgą ir sunkų kelią, kurį nuėjo mūsų protėviai ir seneliai, puoselėdami viltis, išgyvendami nusivylimus, ryžtingai kovodami, statydami valstybingumo pamatus, kurdami demokratiją ir savarankiškumą.

Šventinis koncertas prasidėjo tautiška giesme, vėliau prasmingus ir nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė Jūratė Adrija Šidlauskienė. Pirmieji pasirodė mūsų mažiausieji, priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai. Jų eilėraštukas sušildė visų širdis. Vėliau skambėjo dainos, visi plojo pirmokams, nes jų šokis nepaliko abejingo nei vieno. O kur dar įspūdingas 1-4 klasių mokinių montažas, gimnazistų eilės, skirtos labiausiai tautai nusipelniusioms asmenybėms, laiškų ištraukos iš ,,Laiško ateities vilniečiui“, atkartota dvidešimties vaikinų 1918 m. vasario 16 – osios Lietuvos Nepriklausomybės  Akto signatarų – valstybės kūrėjų – nuotrauka scenoje. Šventinį koncertą baigėme bendra daina.

Rita Sakalauskienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja