Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Straipsnio data 2019-03-21

Savaitė „BE PATYČIŲ“

Šiemet minimas „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetis. Šios akcijos organizatorius „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti ir pakvietė visus, norinčius keisti pasaulį į geresnį, draugiškesnį, jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Taigi, kovo mėnesį, gimnazijoje vykdėme veiklas skirtas skatinti draugiškumą, supratimą ir patyčių stabdymą. Gimnazijoje veikė kūrybinės dirbtuvės „Koks aš- toks ir pasaulis“, jų metu vaikai piešė savo pasaulį, galvodami apie tai, kokias savo savybes turi puoselėti, kad pasaulis būtų geresnis. Kovo 21 dieną minėjome Pasaulinę  Dauno sindromo dieną, kurią mūvėjome skirtingas kojines, taip  išreikšdami palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimų nariams. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Taip pat vyko užsiėmimai pradinių klasių mokiniams, kurių metu kalbėjomės apie patyčias, kaip jas stabdyti ir tai, kad mūsų rankos skirtos geriems darbams daryti, o ne skriausti. Mokiniai, kaip ir kasmet, kūrė Draugystės knygą. Šiemet tai buvo komiksų knyga. Su 6-7 klasių mokiniais vykome į kino teatrą „Skalvija“ žiūrėti filmo „Karo žaidimai“. Po filmo vyko diskusija apie tai, kaip ir kokie dalykai kursto tarpusavio nesantaiką, ką reiktų daryti, kad visi „žiūrėtume viena kryptimi“. Sulaukę šiltesnio oro gimnazijos kieme piešėme vieną bendrą piešinį. Norime padėkoti visai gimnazijos bendruomenei įsitraukusiai į Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ veiklas.

Socialinė padagogė Renata Radivilovič
Psichologė Milda Biveinienė