Valstybės pažinimo centre integruota pamoka

Straipsnio data 2017-04-26

Gimnazijos gyvenimas

2017-04-26 IG klasės mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos, etikos ir ekonomikos pamokoje tema „Gerovės valstybės paieškos“ Valstybės pažinimo centre Vilniuje. Susipažinę su gide ir išklausę LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, demokratijos būdu pasirinkome tolimesnio darbo metodą. Mokiniams patraukliausias pasirodė praktinis tyrinėjimas, todėl toliau pamokoje buvo taikoma įtraukiojo mokymo strategija. Burtų keliu susiskirstėme į grupes ir ėmėmės tyrinėti muziejaus ekspozicijas pagal gautas užduotis ir ruošti pranešimą. Valstybę tyrinėjome 5 aspektais: teritorija, gyventojai, ekonomika (biudžetas), įstatymai, tarptautiniai ryšiai. Dvi valandos prabėgo greitai, apibendrinome veiklas ir puikiai nusiteikę išvykome atgal į gimnaziją patobulinę darbo grupėje, tyrinėjimo, savarankiško mokymosi, viešo kalbėjimo gebėjimus ir praturtėję žiniomis apie savo valstybę.

Zita Prelgauskienė, etikos mokytoja metodininkė