Integruota literatūros ir kūno kultūros pamoka Vilniuje

Straipsnio data 2017-05-03

Išvykos ir ekskursijos

Jau tradicija tapo gegužės pradžioje organizuoti integruotą literatūros bei kūno kultūros pamoką IIIG klasės mokiniams, kuri šiemet vyko saulėtą gegužės 3-iąją. Pamoka nėra tradicinė: ir vieta neįprasta, ir užduotys nekasdieniškos. Mokiniai turi iššifruoti užuominas, surasti paslėptus objektus ir, nuvykę į vietą, atlikti užduotis, kurios pareikalauja ne tik literatūros klasikos žinių, bet ir kūrybiškumo. Reikia patiems pamatyti, kaip mokiniai su vėjeliu nuo Gedimino kalno skrieja, kaip ramsto gynybinę Vilniaus sieną, kaip vos kvapą atgaudami deklamuoja Maironį ar A. Mickevičių, kaip vaikinai neša merginas ant rankų per tiltelį, kaip įsiamžina asmenukėse… Visko ir neišpasakosi – reikia patiems išbandyti arba IIIG klasės mokinių paklausti.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė