Žinių ir mąstymo žaidimas – protmūšis „Protonautai“

Straipsnio data 2016-11-16

Konkursai

Jau tapo gražia tradicija, kad atėjus rudeniui Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja žinių ir mąstymo žaidimą – protmūšį „Protonautai“. Š. m. lapkričio 15 dieną protmūšyje „Protonautai“ varžėsi 5-8 klasių moksleiviai, o lapkričio 16 dieną 9-12 klasių moksleiviai iš Vilniaus miesto ir rajono bendrojo ugdymo įstaigų. Lapkričio 15 dieną moksleiviams pavyko suburti 52, o lapkričio 16 dieną – 48 komandas. 5-8 klasių koncentre mūsų gimnaziją atstovavo Emilija Višneveckytė 5 kl., Ugnė Lapkauskaitė 5 kl., Danielius Gecevič 6 kl., Edvin Bylinski 6 kl., Emilija Kovzan 7 kl. ir Gabrielė Grinevičiūtė 7 kl. Komanda pasivadino „Brokolistai“, jiems puikiai sekėsi atsakinėti į įvairius, su sveikata susijusius, klausimus. Tarp tokios galybės komandų mūsų „Brokolistai“ užėmė 16 vietą. Dar geriau sekėsi 9-12 klasių mokiniams: Rugilei Andrejevskytei IIIG kl., Dariuš Savel IIG kl., Monikai Viduto IIIG kl., Slavomir Četyrkovski IIG kl., Povilui Lovčikui IIG kl. ir Danieliui Krasauskui IVG kl. mokiniams, kurių komanda pasivadino „Lūšiukai“. Lūšiukai ypatingai drąsiai kovėsi protmūšyje ir laimėjo prizinę – šeštąją vietą. Sveikiname visus protmūšio dalyvius ir nugalėtojus.

Jūratė Taučiuvienė, biologijos mokytoja metodininkė

Protmūšį sudarė 5 etapai. Pirmieji du, bendrųjų klausimų, turai, atrodė labai sunkūs ir nei viena komanda neperžengė 7 taškų ribos (iš viso buvo galima surinkti 10 taškų). Vėliau vyko vaizdinis, žymių žmonių klausimų ir vėl bendrųjų klausimų etapai. Labai džiaugėmės, kai sužinojome, kad iš žymių žmonių klausimų turo surinkome visus 10 taškų ir pakilome į šeštąją vietą! Kiekviena komanda gavo po tušinuką, užrašų knygutę ir nuolaidų kuponą, apsilankymui galvosūkių kambaryje. Mes, būdami šešti, dar gavome „Iliustruotojo mokslo“ numerį.

Rugilė Andrejevskytė, IIIG klasė