Trečioji projekto diena – darbas grupėse bei ekskursija Vilniuje

Straipsnio data 2016-04-20

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas

Balandžio 20 diena – pati darbingiausia. Mokiniai konsultavosi su mokytojais, dirbo grupėse, vertino surinktos medžiagos patikimumą, vertė informaciją į visas lenkų – lietuvių – anglų ir rusų kalbas. Papietavusi gimnazijoje, visa 26 mokinių kompanija nuvyko į Vilnių. Iš pradžių buvo aplankytos Rasų kapinės, kur lenkų mokiniai ir mokytojai pagerbė istorinės asmenybės J. Pilsudskio atminimą. Vėliau ekskursijos gidai, IIIG klasės vaikinai Tomašas, Danielius, Edvardas, Edvinas, Aleksandras ir Robertas, visus pakvietė pasivaikščioti po dar nelankytas sostinės vietas. Buvo parodyta Bastėja, aplankytas Užupis, apžiūrėta Angelo skulptūra, paanalizuoti „Užupio Respublikos“ įstatymai, paskaitytos eilės prie poeto A. Mickevičiaus paminklo, užsukta į šv. Onos bažnyčią, pasigrožėta Bernardinų sodu, užkopta į Trijų Kryžių kalną, nuo kurio atsivėrė visas Vilniaus grožis, ilgam išliksiantis svečių atmintyje.