Pirmoji susitikimo diena Lietuvoje – Marijampolio M. Lukšienės gimnazijoje

Straipsnio data 2016-04-18

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas

Ankstyvą balandžio 18 dienos rytą dvylikos mokinių grupė iš Pasleko miestelio mokyklos Lenkijoje, prižiūrimi mokytojų Magdalenos Bala ir Tomaszo Rozenbajgierio,  atvyko į Lietuvą. Juos Vilniaus autobusų stotyje pasitiko projekto vadovės – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Tatjana Paškel bei lietuvių kalbos mokytoja Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu bei IIIG klasės mokinių tėveliai. Pailsėję po kelionės svečiai buvo šiltai priimti mūsų gimnazijoje. Šaunus dešimties IIIG klasės mokinių būrys juos atlydėjo į mokyklą, kur pakvietė ne tik pasivaišinti šilta arbata, paragauti lietuviškų sūrių, paskanauti natūralaus medaus, pasigardžiuoti mergaičių keptais pyragais, keksiukais ir sausainėliais, bet ir sudalyvauti susipažinimo žaidimuose. Mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į grupeles po 2-3 mokinius, sužinojo savo visos savaitės potemes, susijusias su Baltijos jūros turtais. Smagiausia dalis – linksmosios ir judriosios estafečių rungtys: mokiniai šuoliavo su kamuoliu, nešė vienas kitą ant pečių, bėgiojo vorele, žaidė kvadratą ir krepšinį. Vakaras pasibaigė svečių palydomis į nakvynės namus. Beje, lietuvaičiai buvo parengę gražius suvenyrus – kiekvienas svečias džiaugėsi gintaro medeliu, lietuviško šokolado plytele, ,,draugystės“ apyranke bei rašikliu. Pirmoji diena paliko labai gerus įspūdžius visiems projekto dalyviams.