Edukacija į klasikų memorialinius butus-muziejus

Straipsnio data 2025-04-11

Išvykos ir ekskursijos

Balandžio 11 d. IV gimnazijos klasės mokiniai aplankė Vinco Krėvės-Mickevičiaus ir Vinco Mykolaičio-Putino memorialinius butus-muziejus.

Mokiniai apžiūrėjo 1940–1944 metais čia gyvenusio lietuvių literatūros klasiko, dramaturgo ir orientalisto Vinco Krėvės-Mickevičiaus asmeninę biblioteką, kurią sudaro knygos lietuvių, lenkų, rusų, ukrainiečių, vokiečių ir kitomis kalbomis, rašytojo fotografijas, dokumentus, ąžuolinį rašomąjį stalą, asmeninius daiktus ir buities reikmenis. Edukatorė papasakojo jaunojo Kėvės meilės istoriją, pristatė dramos „Skirgaila“ parašymo aplinkybes ir siužetą, parodė ir pakomentavo Henriko Vancevičiaus režisuoto spektaklio scenų įrašus, kuriuose atsiskleidžia Lietuvos didžiojo kunigaikščio Skirgailos ir jaunojo kryžiuočių riterio Kelerio didvyriškumas ir tragiškumas. Edukatorė suteikė galimybę pasiklausyti Krėvės kalbos „Žodis Lietuvai“ įrašo.

Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje mokiniai apžiūrėjo rašytojo, poeto, dramaturgo, literatūros tyrinėtojo Vinco Mykolaičio-Putino, gyvenusio čia du  dešimtmečius, tris memorialinius kambarius – rašytojo darbo kabinetą, svetainę ir miegamąjį, biblioteką, paveikslus, baldus ir asmeninius daiktus. Mokiniai pavartė pirmąjį intelektualinio-psichologinio romano „Altorių šešėly“, kuriuo autorius ne vieno biografo yra gretinamas su Johanu Volfgangu Gėte, leidimą – abu rašytojus sieja išsami ir gili savęs ieškojimo istorija, universalios problemos, pašaukimo, asmenybės vidinės laisvės, talento išsiskleidimo, sąžinės temos.

Viename kambarių įrengta ekspozicija rašytojui Baliui Sruogai, gyvenusiam šiame bute 1940–1943 ir 1945–1947 metais.

Daiva Stakišaitienė, lietuvių kalbos mokytoja