„Žinau, ką renku“ edukacija III-IVG. klasių mokiniams

Straipsnio data 2023-01-13

Gimnazijos gyvenimas

Š. m. sausio 13 d. III-IVG. klasių mokiniai galėjo išbandyti save politiko amplua. Buvusi gimnazijos mokinė ir nešališko politikos stebėsenos tinklos „Žinau, ką renku“ atstovė R. Andrejevskytė mokiniams vedė edukaciją „Tobulo kandidato CV“ apie tai, kaip pasirinkti būtent sau tinkamą kandidatą, diskutavo apie rinkimų svarbą.

Edukacijos metu mokiniai sužinojo apie artėjančius rinkimus į savivaldybės tarybą ir merus, svarstė, kodėl verta dalyvauti rinkimuose ir balsuoti sąmoningai – t.y iš anksto sugalvojant sau svarbius 3 argumentus, kodėl balsuosiu už vieną ar kitą kandidatą ar partiją. Po trumpo pranešimo mokiniams buvo išdalyti lapeliai, kuriuose jie turėjo sukurti tobulą kandidatą. Dirbdami grupėse mokiniai diskutavo, koks kandidatas būtų jiems patrauklus, kokius gebėjimus jis turėtų turėti, kokie būtų jo rinkiminiai pažadai. Kiekviena grupė turėjo galimybę išsiųsti savo kandidatą į „debatus“. Vieni „tobuli kandidatai“ buvo rimti bei siūlė rimtus problemų sprendimų būdus, o kiti – bandė publiką pakerėti savo iškalba. Po šios veiklos mokiniai aptarė, kad žmonės turėtų balsuoti atsakingai, apsvarstydami visus aspektus, o ne renkantis kandidatus pagal jų charizmą ar išvaizdą.

Anglų kalbos mokytoja Ugnė Rodevičiūtė