Vienuoliktos ir dvyliktos klasių mokinių išvyka į „Thermo Fisher Scientific Baltics“

Straipsnio data 2022-10-26

Išvykos ir ekskursijos

2022 m. spalio 26 d. Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos IIIG ir IVG klasių mokiniai vyko į „Thermo Fisher Scientific Baltics“ padalinį Vilniuje, kuriantį ir gaminantį produktus gyvybės mokslų tyrimams bei diagnostikai, kur jų jau laukė kompanijos moksliniai darbuotojai. Išvykos metu mokiniai išklausė pasakojimą apie kompanijos įkūrimo ir vystymosi istoriją, sužinojo, kokias technologijas bei metodus naudoja, kokius produktus gamina ir į kokias šalis tiekia Vilniuje įsikūręs padalinys. Apsilankė molekulinės biologijos, cheminės sintezės, mikrobiologijos laboratorijose, produktų pakavimo ir išsiuntimo skyriuje, galėjo stebėti, kaip vyksta darbas sterilioje aplinkoje. Lydimi kompanijoje dirbančių žmonių stebėjo, kaip čia, kur dirba daugiau nei 1800 darbuotojų, organizuojami ir koordinuojami darbo procesai, sprendžiami kilę klausimai, kokia bendravimo kultūra socialiai atsakingoje įmonėje. Sužinojo, kad kompanija ne tik kuria ir gamina produktus, tačiau ir bendradarbiauja su šalies aukštojo mokslo įstaigomis, sudaro galimybę universitetų studentams atlikti baigiamuosius darbus. Susiskirstę grupėmis ir padedami mokslinių darbuotojų stebėjo, kaip atliekama DNR elektroforezė, kaip apdorojami tyrimo metu gauti rezultatai.

Biologijos mokytoja Virginija