Mažose rankutėse – mūsų Lietuva.

Straipsnio data 2022-01-13

Gimnazijos gyvenimas

Sausio 13-ją mūsų gimnazijos pradinukai pradėjo ne tik uždegdami languose atminimo liepsneles, bet ir pagerbdami žuvusiuosius tylos minute. Nors maži, bet drąsūs,  išsirikiavę gimnazijos koridoriuje, išdidžiai ir su pagarba, tikri Lietuvos piliečiai, mąsliai žvelgė į  spragsinčias liepsneles ir mažose širdelėse, kiekvienas savaip reiškė dėkingumą Laisvės gynėjams. Vėliau, visi pradinukai  stabtelėjo prie gimnazijos stendo, skirto Sausio 13-osios atminimui. Čia klausė mokytojų pasakojimo apie sausio 13-osios įvykius, Laisvės gynėjus, aiškinosi, kodėl svarbu nepamiršti tų žmonių, kurie žuvo, gindami laisvę, kodėl būtent neužmirštuolės puošia krūtines. Vėliau vaikai  aptarė, kaip jie įsivaizduoja laisvę. Vienam tai  sūpuoklės po močiutės žydinčia obelimi, kitam knygos skaitymas graužiant obuolį ar tiesiog žaidimai su draugais, kelionės ir daug kitų visai paprastų, netgi kasdienių dalykų, kurie mums leidžia jaustis laisvais ir laimingais. Daug gražių minčių ir pamąstymų išsakė vaikai, o vėliau nustebino mokytojas sugalvoję savaip pažymėti Laisvės gynėjų dieną – mažuose delnuose laikyti Lietuvą. Lai mažose rankutėse laikoma Lietuva, augina nuostabius  žmones, kurie kurs mūsų ateitį, nepamiršdami tų, kurie žuvo už laisvę.

Pradinių klasių mokytoja Kristina Tribockė