Pažintis su Vilniaus senamiesčio kultūros paveldo objektais

Straipsnio data 2021-09-22

Išvykos ir ekskursijos

2021 m. rugsėjo 22 d. IG kl. mokiniai dalyvavo išvykoje į Vilniaus senamiestį. Dalyvavome viename iš Europos paveldo dienų renginių. Tą dieną vyko edukacinis renginys, skirtas supažindinti lankytojus su Vilniaus senamiesčio kultūros paveldo gerosiomis ir blogosiomis praktikomis. Ekskursiją vedė architektas Robertas Zilinskas, kuris įtraukė lankytojus į paveldosauginį kontekstą, pristatė objektų ir kompleksų žymiausius tvarkybos darbus.

Mokiniai sužinojo daug naujo apie restauruotus Vilniaus senamiesčio kultūros paveldo objektus, arkikatedrą, jos aikštę, Kempinski viešbutį, De Reusų rūmus, prezidentūrą, Dievo gailestingumo šventovę, Pociejų rūmus, Prisikėlimo cerkvę, Pacų rūmus, valdovų rūmus ir kitus objektus.

R. Garpuškinienė, IG kl. vadovė