TARPINIAI PATIKRINIMAI IR EGZAMINAI
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE TARPINIUS PATIKRINIMUS IR EGZAMINUS

Vidurinio ugdymo programos trukmė – dveji mokslo metai.

Mokinys, vadovaudamasis Ugdymo programų aprašu, gimnazijos pasiūlymais ir atsižvelgdamas į tolesnius mokymosi planus, priima sprendimą, kuriuos dalykus ar modulius renkasi mokytis pagal vidurinio ugdymo programą, apsisprendžia dėl vieno brandos darbo. Brandos darbas yra laisvai pasirenkamas, mokinys jį gali pasirinkti rengti iš bet kurio jo individualaus ugdymo plano dalyko. Jis vykdomas vadovaujantis Brandos darbo programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. rugpjūčio 13 d. įsakymu Nr. V-893 „Dėl Brandos darbo programos patvirtinimo“. Gimnazijos IIIG klasės mokiniams skiriama po 17 valandų projektinei, tiriamajai veiklai. Mokiniai rengia individualius tiriamuosius darbus ir juos pristato. Darbai vertinami įskaita.

Mokinys kartu su mokytojais, padedant tėvams (globėjams, rūpintojams), pasirengia individualų ugdymo planą pagal gimnazijos nustatytą individualaus ugdymo plano struktūrą ir jo keitimo tvarką.

Gimnazija užtikrina, kad privalomų, privalomai ir laisvai pasirenkamų dalykų mokinio individualiame plane būtų ne mažiau nei 8. 2023-2024 m. m. IIIG klasės mokiniams, besimokantiesiems pagal vidurinio ugdymo programą minimalus pamokų skaičius – 25 pamokos per savaitę (1 750 pamokų per dvejus metus), IVG klasės mokiniams- 28 pamokos per savaitę. Didinant pamokų skaičių per savaitę, laikomasi Higienos normoje numatyto pamokų skaičiaus per dieną. Mokinio pasirinkti mokytis dalykai tampa privalomi.

Gimnazijoje atskiros laikinosios grupės sudaromos matematikos išplėstiniam ir bendrajam kursui įgyvendinti IVG klasėje. Užsienio kalbų (anglų, rusų) visi mokosi B2 lygiu. Atsižvelgta į jų užsienio kalbos mokėjimo lygį nustatytą 10 klasėje. Siekiant geresnių mokymosi rezultatų, lietuvių kalbos ir literatūros mokymui(si) sudaryta viena, išplėstinio kurso grupė.

Gimnazijoje siekiama nedidinti krūvio, neskiriama daugiau pamokų, nei numatyta bendruosiuose ugdymo planuose.  Jiems sudaromos galimybės lankyti dalykų konsultacijas ir pagilinti dalykų kompetencijas, pagerinti pasiekimus.

Mokinys gali rinktis dalykų modulius, kurie nėra privalomi mokytis, mokiniui sudaroma galimybė laisvai pasirinkti jo mokymosi poreikius atliepiantį dalyką (dalykus) ir (ar) modulį (modulius). IIIG klasės mokiniai privalo mokytis šių modulių: „Planimetrija“, matematikos modulis, nepriklausomai nuo mokytis pasirinkto  dalyko programos kurso; „Duomenų tyrybos, programavimo ir saugaus elgesio pradmenys“ (70 pamokų), jeigu pasirinko mokytis informatiką.

Socialinė-pilietinė veikla besimokančiajam pagal vidurinio ugdymo programą yra privaloma, jos trukmė ne mažesnė nei 70 val.

Įgyvendinant vidurinio ugdymo programą ugdymo procesas organizuojamas formuojant laikinąsias grupes pačiam dalykui mokytis. Minimalus mokinių skaičius grupėje – 5. (atsižvelgiant į turimas mokymo lėšas).

Mokinys, besimokydamas pagal vidurinio ugdymo programą, prireikus pagal gimnazijos nustatytus reikalavimus gali keisti:

dalyko programos kursą: lietuvių kalbos ir literatūros ir (ar) matematikos pasirinktą mokymosi kursą. Bendrąjį kursą keisdamas į išplėstinį, mokinys privalo per mokyklos nurodytą laiką atsiskaityti už atitinkamo dalyko bendrosios programos skirtumus ir dalyką, vadovaudamasis mokyklos nustatyta dalyko keitimo tvarka;

mokinys gali keisti dalykų pasirinkimus III gimnazijos klasėje ir IV gimnazijos klasėje iki pirmo trimestro pabaigos pagal gimnazijos nustatytus individualaus ugdymo plano keitimo reikalavimus ir galimą keitimo laiką. Sprendimą dėl dalyko keitimo galimybių priima gimnazija.