Tolerancija – taikos pradžia

Straipsnio data 2015-11-16

Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą.

Mūsų gimnazijos bendruomenė tradiciškai, kaip ir kasmet, taip pat paminėjo šią dieną. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – MOZAIKA. Klasės valandėlės metu mokiniai aptarė dabarties aktualias temas: kasdienes situacijas, pavyzdžius iš gimnazijos susijusius su tolerancija. Kiekvieną klasė kūrė mozaiką, kurioje atsispindėjo ši tema.

Tolerancijos dieną mokiniai kalbėjo apie šiuo metu aktualią ir analizuojamą televizijoje, radijuje, laikraščiuose pabėgėlių temą.

Taip pat lapkričio 16-ąją visa gimnazijos bendruomenė tylos minute pagerbė žuvusiuosius Prancūzijoje teroro išpuolių metu.

Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Socialinė pedagogė Renata Radivilovič