Europos kalbų diena gimnazijoje

Straipsnio data 2015-10-25

Gimnazijos gyvenimas

Rugsėjo 25 d. gimnazijoje vyko, jau tradicine tapusi, Europos kalbų dienos šventė. Šia proga mokykla pasipuošė įvairiaspalvėmis gėlėmis, kurių žieduose slėpėsi dienos šūkis „Aš – Europietis“. Dieną pradėjome nuo filmų įvairiomis kalbomis peržiūrų ir diskusijų. Po filmų seansų 5-8 kl. mokiniai buvo pakviesti sudalyvauti viktorinoje, o vyresnieji gimnazistai dalyvavo susitikime su Lietuvos kurčiųjų draugijos atstove Monika Kumžaite. Monika papasakojo apie kurčiųjų bendravimo ir elgesio ypatumus. Pavyzdžiui, kodėl yra normalu kurčiąjį liesti ar trepsenti koja į grindis jį kviečiant ir pan. Gimnazistai buvo supažindinti su lietuvių gestų kalbos pirštų abėcėle ir pamokyti kai kurių gestų, todėl susitikimo pabaigoje jau galėjo pirštų abėcėle parodyti savo vardą, gestų kalba pasisveikinti. Dieną užbaigėme vaišindamiesi įvairiais Europos virtuvės patiekalais.

Dovilė Banienė, vyresn. anglų k. mokytoja