Kelionė į Latviją

Straipsnio data 2015-10-09

Išvykos ir ekskursijos

Spalio 9 d. dar prieš saulei patekant pilnas autobusas gimnazistų išvyko į Latviją. Pirmasis lankytinas objektas – Bauskės pilis. Apžiūrėję miestelio apylinkes nuo viduramžius menančio bokšto įrengtos apžvalgos aikštelės, toliau mokiniai keliavo į Rundalės rūmus – vieną iš nuostabiausių Latvijos baroko ir rokoko stiliaus statinių. Visi buvo sužavėti ne tik interjeru, kurį kūrė žymiausi praėjusių šimtmečių architektai bei dizaineriai, bet ir parku. Saulės nutvieksti augalų labirintai, šiugždantys lapai po kojomis, žavingas fontanėlis traukte traukė mokinius fotografuotis ir tokiu būdu  įamžinti savo geras nuotaikas. Vėliau visi vyko į Rygą, kur jų laukė ekskursija po senamiestį. Buvo aplankyta Šv. Petro bažnyčia, bokštas, Juodagalvių rūmai… Papietavę laisvalaikio ir pramogų centre „Lido“, paskutinius saulės spindulius mokiniai gaudė Jurmaloje. Nors ir žvarbokas vėjas pūtė prie Baltijos, tačiau mokinių tai neatbaidė nuo romantiškų pasivaikščiojimų pakrante. Vėlai vakare grįžę namo, gimnazistai ir juos lydėję mokytojai buvo tikrai gerai nusiteikę.

E. Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė