Marijampolio „Lūšiukų“ sėkmė tarptautiniame konkurse „Jaunimas Europos miškuose“

Straipsnio data 2015-05-20

Konkursai

2015 m. gegužės 20 dieną mūsų – trijų Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunujų miško bičiulių, laukė atsakinga akimirka, kuriai mes, „Lūšiukai“, ruošėmės beveik pusę metų. Ta akimirka – tai dalyvavimas tarptautiniame miškininkų konkurse. Kadangi esu gan aktyvi, susidomėjau mokytojos pasiūlymu išbandyti jėgas JMB konkurse „Jaunimas Europos miškuose“, kurį inicijuoja YPEF (Young people in European Forests) organizacija, tačiau net nenumaniau, kokie sunkumai laukia besiruošiant šiam renginiui. Nesitikėjau, kad reikės analizuoti daugybę puslapių informacijos anglų kalba apie Europos miškus, ir tikriausiai šis dalykas labiausiai mane vertė nuleisti rankas ir atsisakyti dalyvavimo. Mūsų mokytojos, Jūratės Taučiuvienės, dėka mano motyvacija labai greitai sugrįžo. Besiruošdami mes aplankėme Vilniaus miškų urėdijos informacinį centrą, kur gavome daug naudingos informacijos apie miškus, kilo gerų minčių, kaip paruošti pristatymą. Bendromis jėgomis, padedant girininkui Genadijui Moroz, paruošėme pranešimą apie miško ir medžių reikšmę baltų kultūroje, kuris atrodė ir rimtas, ir nuotaikingas, tikriausiai tai buvo įdomiausia pasiruošimo dalis. Važiuodami į konkursą visi šiek tiek jaudinomės, bet kartu buvome ramūs, juk vykome parodyti savo žinių, atstovauti savo mokyklos Jaunuosius miško bičiulius bei Vilniaus miškų urėdiją, tačiau laimėti tikrai nesitikėjome. Keliaudami į Kauną juokavome, kad pavergsime komisiją savo grožiu. Mokytoja mumis labai pasitikėjo, todėl jos nuvilti taip pat nesiruošėme.

Pirmoji konkurso dalis buvo namuose ruoštų darbų pristatymai. Kiekviena komanda turėjo galimybę įvertinti konkurentų pristatymus, o tai nebuvo taip lengva, nes silpnų varžovų nebebuvo. Mokykloje mes dažnai dalyvaujame renginiuose, esame „scenos žmonės“, tačiau prisistatydami drebėjome lyg pirmą kartą stovėdami prieš publiką, matyt, mums darė įtaką komisijos nariai, kurie mums atrodė griežti, rimti ir susikaupę. Antroje konkurso dalyje, kurią sudarė 50 testų anglų kalba, mes labai atidžiai studijavime klausimus, stengėmės prisiminti atsakymus, tačiau buvo sunkoka susikaupti ir susikoncentruoti. Testą atlikome paskutiniai, todėl nerimavome. Kai atėjo laikas paskelbti rezultaus, mūsų širdys trumpam sustingo. Kai išgirdome, kas laimėjo antrą vietą – abejonių neliko – mes pirmi! Džiaugėmės iškovoję pergalę ir galimybę atstovauti Lietuvą Rumunijoje, kur rugsėjo mėnesį vyks IV konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ etapas. Įdomiausia yra tai, kad apie kelionę į Rumuniją mokytoja mums net neužsiminė, todėl net ir šiandien man labai sunku patikėti, kad aplankysiu šią šalį. Be kelionės į Rumuniją, kiekvienas iš mūsų gavo pakvietimą nemokamai stovyklauti liepos mėnesį prie jūros gamtosauginėje stovykloje „Mano žalioji vasara“. Labai džiaugiuosi, kad nepasidaviau ir išbandžiau savo jėgas, manau, gyvenime tai pravers, nes pagilinau savo anglų kalbos žinias, sužinojau daug įdomios informacijos apie gyvąją gamtą ir miškus. Jei turėčiau galimybę atsukti laiką atgal, tikrai dar kartą sutikčiau dalyvauti, nepabūgčiau sunkumų. Skatinu visus jaunus žmonės aktyviai veikti, nes tokie projektai suteikia nemažai galimybių, todėl turime naudotis proga ir plėsti savo akiratį.

Greta Kanapickaitė JMB „Lūšiukai“