Dokumentinio filmo „Pakeliui į mokyklą“ peržiūra su gimnazijos mokiniais

Straipsnio data 2015-03-18

Išvykos ir ekskursijos

Saulėtą bei šiltą kovo  18-ąją su 5-7 klasių mokiniais vykome į Skalvijos kino centrą žiūrėti dokumentinio filmo „Pakeliui į mokyklą“. Prancūzų kino režisieriaus P. Plissono filmo herojai – 11-13 metų vaikai, gyvenantys įvairiose pasaulio šalyse, tačiau juos vienija tai, kad, norėdami pasiekti mokyklą, jie turi nukeliauti daugybę kilometrų ir įveikti kelyje pasitaikančias kliūtis: dramblius, kojos skausmą, įklimpusį neįgaliojo vežimėlį. Tačiau vaikai nepasiduoda – jie ištvermingai siekia savo tikslo.

Po filmo peržiūros su mokiniais diskutavome apie smalsumą ir žinių troškimą, gyvenimo pamokas, iššūkius ir išbandymus, mokinių požiūrį į mokymąsi. Manome, šis filmas privertė mokinius susimąstyti apie galimybes, kurias jiems suteikia gyvenimas bei labiau jas vertinti. Dažnai pamirštame, kokie laimingi esame, kad galime lankyti mokyklą.

Socialinė pedagogė Renata Radivilovič, specialioji pedagogė-logopedė Sandra Palikevičienė