„SKAITAU LIETUVIŠKĄ PASAKĄ“

Straipsnio data 2015-02-10

Konkursai

Nuo žmonijos civilizacijos pradžios iki šių dienų pasakos sekamos ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Jos – žmonių tarpusavio bendravimo įrankis, gilus aplinkos informacijos šaltinis. Pasakos moko daugelio dalykų. Patirti baimę ir išmokti ją įveikti, įsiminti, kaip elgtis įvairiose situacijose, o prireikus tą „mokslą“ beveik automatiškai pritaikyti, kūrybiškai ir net abstrakčiai mąstyti. Vaikus traukia pasakų humoras, personažų veiksmų pakartojimai, kūrinių žaismingumas. Galų gale jos moko svajoti. Tai pats patraukliausias būdas esminėms gyvenimo tiesoms perteikti.

1-2 klasių mokiniai ir jų mokytojos Asta Andrikonienė bei Rasa Makarevičienė  nuo 2014 m. gruodžio 10 d. iki 2015 m. vasario 10 d. dalyvavo tarptautiniame pradinių klasių mokinių piešinių ir dailyraščio konkurse „Skaitau lietuvišką pasaką“.

Mokiniai kartu su mokytojom skaitė ir sekė lietuviškas pasakas, labiausiai patikusias iliustravo ir jų ištraukas nurašė dailyraščiu.

Rasa Makarevičienė, pradinio ugdymo vyresn. mokytoja