„Rytų kovos menai kovoje su smurtu“ – PIT organizuotas projektas 6 kl.

Straipsnio data 2015-02-09

PIT

Vasario 9 d. 6 klasės mokinių klasės valandėlė buvo neįprasta, jie sulaukė svečio Rimanto Balčiaus iš Rytų kovos menų centro. Svečias papasakojo apie savo gyvenimo dalimi tapusį pomėgį – Rytų kovos menus. Mokiniai išgirdo praktinių patarimų, kaip elgtis užpuolimo atveju, kaip reaguoti į patyčias, užgauliojimus, tačiau neprarasti savojo orumo. Visi supratome, kad nieko nėra brangiau už mūsų pačių gyvybę, o daiktai, kuriuos galbūt kas nors ir bandys iš mūsų pavogti, neverti gyvybės ar sveikatos kainos. Taip pat svečias kalbėjo apie tai, kad reikia pasitikėti savimi ir nepulti problemų aiškintis kumščiais. Įdomiausia buvo tai, kad jis leido kiekvienam rankose palaikyti tikrą samurajų kardą, kuris buvo naudojamas kaip ginklas japonų karių Antrojo pasaulinio karo metu. Visgi visi nusprendėme, kad geriau ginklais nesišvaistyti ir juos laikyti kaip relikvijas. Gyventi reikia taikiai.

E. Kazakevičiūtė, 6 kl. auklėtoja