Edukacinė pamoka Valdovų rūmuose „LDK juvelyrika“

Straipsnio data 2014-11-13

Išvykos ir ekskursijos

Lapkričio 13 d. penkiolika I-IVG klasių mokinių su mokytoja Tatjana Paškel  dalyvavo edukacinėje pamokoje Valdovų rūmuose „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės juvelyrika“. Apžvelgdami ekspoziciją, mokiniai supažino su Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje tyrinėjusių archeologų rastais XIV–XVII a. juvelyrų dirbiniais: aukso žiedais, puoštais brangakmeniais, Vilniaus katedroje palaidotų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų kapuose aptiktų karūnų kopijomis, stiklo karoliukais ir juvelyrų dekoruotais buities dirbiniais. Su gidu panagrinėjo eksponuojamų juvelyrinių dirbinių gamybos technologijas, jų stilistiką, vertę ir jų užsakovų meninį skonį. Aptarė senovės juvelyrų darbą, gyvenimo sąlygas prie pilies. Edukacijos klasėje mokiniai susivėrė spalvotų stiklo karoliukų, žalvario įvijėlių ir kaurų kriauklių apyrankes, pakartodami XV–XVI a. stilistiką ir vėrimo būdą.  Sukurtus dirbinius mokiniai parsivežė namo.

Tatjana Paškel, technologijų mokytoja metodininkė