Edukacinė pamoka Valdovų rūmuose

Straipsnio data 2014-10-16

Išvykos ir ekskursijos

Vieną lietingą spalio ketvirtadienį (2014-10-16) IIG-IVG kl. gimnazistų grupė su mokytoja  Tatjana Paškel  vyko į edukacinę pamoką Valdovų rūmuose „Nuo idėjos ir siūlo iki gobeleno“.  Mokiniai  aplankė interjerų ekspoziciją – apžiūrėjo karališkuosius audinius, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ir Lenkijos karalių Žygimanto Senojo, Žygimanto Augusto gobelenus. Jie klausėsi pasakojimo apie gobeleną, kaip ir kur gobelenai buvo kuriami ir audžiami, kokia jų paskirtis ir kodėl jais dažnai buvo puošiami rūmai.

Mokiniai aplankė įstabią tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“. Parodoje buvo  rodomi seniausi ir vertingiausi iki šių dienų išlikę XV a. pabaigos – XVI a. senieji monumentalūs meniniai audiniai. Į Lietuvoje vyksiančią parodą atvežamo net 34 gobelenų rinkinio audiniai priklauso privačioms kolekcijoms, sukauptoms Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, kitose Europos šalyse bei Jungtinėse Amerikos Valstijose.  Mokiniai prisilietė prie neįkainuojamos istorijos, mokėsi skaityti gobelenų siužetus, ženklus. Jaukioje salėje susipažino su audimo technologijomis ir turėjo galimybę išbandyti gobeleninį audimą, sukurti savo mažą darbelį.

Greta Kanapickaitė, IIIG klasė