Gimnazijoje paminėta tarptautinė tolerancijos diena

Straipsnio data 2014-11-16

Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 – oji  – Tarptautinė Tolerancijos diena. Kiekvienais metais mūsų gimnazija prisideda prie šios dienos minėjimo. Gimnazijoje apie tolerancijos svarbą buvo kalbama visą savaitę, lapkričio 10 – 14 dienomis. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra KNYGA. Knyga yra nepaprastas daiktas, kurioje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ar tikrų dalykų. Todėl kiekviena klasė kūrė savo „Tolerancijos knygą“. Mokinių kūrybiškumui ribų nėra, tad Tolerancijos knygos buvo įvairios. Taip pat mokiniai darė delniukus, ant kurių užrašė savo mintis apie toleranciją bei žiūrėjo filmuką-interviu „Kas yra tolerancija“. Lapkričio 14 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo užsiėmime „Draugystės traukinukas“, o 5 – IVG klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti paskaitoje „Pažink negalią“, kurią mokiniams pravedė savanoriai neįgalieji iš Lietuvos žmonių su negalia sąjungos, suteikdami mokiniams žinių, tolerancijos įgūdžių bei gebėjimų tinkamai bendrauti ir priimti asmenis su negalia.

 „Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas.“  (Dalai Lama)

Socialinė pedagogė Renata Radivilovič

 „Tolerancijos dienos minėjimo proga mūsų gimnazijoje apsilankė negalią turintys asmenys. Jie pasakojo savo istorijas, kaip jie jaučiasi būdami neįgalūs. Emocijų buvo daug. Buvo gaila bei skaudu matyti juos – neįgaliuosius, bet taipogi ir gera buvo matyti, kad jie nepasiduoda negaliai, išlieka ryžtingi ir stiprios valios.

Supratau, kad jų širdys yra kupinos gėrio. Jeigu dauguma žmonių savo širdies šiluma būtų panašūs į neįgaliuosius, tada tikrai tikiu, kad pasaulis taptų šviesesnis.“

Dominika Butko, 8 kl.

 „Į mūsų gimnaziją buvo atvažiavę neįgalieji. Labai patiko jų klausytis. Jie pasakojo apie savo gyvenimą, kaip jie gyvena. Pasakojo, kodėl ir kas su jais atsitiko, kad jie tokie. Jų pasakojimai vertė mus susimąstyti. Manau, kiekvienas susimąstė, jog reikia būti atsargiam, nes sveikata yra svarbiausia.“

Faustyna Ščensnovič, 8 kl.

 „Aš džiaugiausi už juos, nes jie buvo pilni optimizmo. Net būdami neįgalūs, jie rasdavo pliusų savo gyvenime. Tačiau buvau nustebinta, kodėl jie neėmė pinigų iš kitų žmonių.“

Jana Iljina, 8 kl.