Baltų dievų Helovinas

Straipsnio data 2014-11-16

Gimnazijos gyvenimas Rudenėlio šventė

Nunokus rudenio derliui, subrendo ir „Etno-Mes“ renginys „Baltų dievų Helovinas“. Entuziastingi ir kūrybingi būrelio mokiniai sugalvojo, kaip įdomiai ir netradiciškai susipažinti su senaisiais baltų dievais. Vos atėjusius mokytojus ir mokinius skaisčioji Aušrinė (Karolina Gumbytė 8 kl.) ir dosnioji Ragana (Ingrida Kozlovska IIaG kl.) iš gausybės pintinės vaišino derlingumą simbolizuojančiais riešutais. Mokiniai persirengė ir, mokytojų padedami, prigamino skaniausių patiekalų. Ši marga šurmuliuojanti minia popiet sugužėjo į sporto salę, kur leidosi mokinių parašyto ir mokytojos Julijos sueiliuoto pasakojimo vingiais. Spektaklio metu visi kartu išgyveno Karalaičio (Danielius Krasauskas IIaG kl.) ir Laumės (Gabriela Suma 6 kl.) meilės istoriją, matė, kaip už savas vertybes kovoja požemio ir dangaus dievai. Kada dar vienoje scenoje sutiktumėme ir požemio karalių Velnią (Patrikas Paškel 6 kl.) ir dangaus valdovą Perkūną (Erik Žuk IIaG kl.)? Išmintingąją Lazdoną (Laura Vozniakaitė IIaG kl.), elegantiškąją Laimą (Justyna Zinkevič 8 kl.), šaunųjį Televelį (Karolis Čeikauskas 8 kl.), rimtąją Ruginę (Karolina Polonskaja 8 kl.), niūriąją Giltinę (Paulina Narkūnaitė 8 kl.)? Kada dar tektų paklausyti išmintingų Praamžio (Lukas Kaziukevičius 6 kl.) žodžių, išgirsti Tomašo Kulakovskio (IVG) būgnais akomponuotą lietuvių liaudies dainą, stebėtis šokėjų kojų, trypiančių „Aneliukės polką“, miklumu? Kada dar galėtume visi kartu susėsti už vieno didelio stalo ir parungtyniauti, kuris savo dievą pristatys šauniausiai! Visi pasirodė puikiai, bet turbūt sutiksite, kad IIbG Patrimpas buvo pats įspūdingiausias!
„Etno – Mes“ dėkoja visiems už dalyvavimą ir laukia kituose renginiuose. Užuomina – jau dabar galite pradėti karpyti