6 klasės mokiniai svečiuose pas paštininkus

Straipsnio data 2014-11-04

Išvykos ir ekskursijos

Ar žinote, kokius Europos miestus jungė pirmasis pašto kelias su Lietuva? Gal pasakysite, kiek laiškų, atvirlaiškių ar siuntinių per vienerius metus persiunčia Lietuvos pašto darbuotojai? O kada ir kurį gimtadienį švęs Lietuvos paštas? Jeigu nežinote šių atsakymų, bet labai smalsaujate juos sužinoti, turite 3 pasirinkimo galimybes: vykite į eksursiją į šią įstaigą, kur jos vadovai viską jums ir papasakos, ieškokite atsakymo internete ar knygose arba klauskite 6 klasės mokinių. Būtent jie lapkričio 4 dieną išvyko į Vilnių, į centrinę Lietuvos pašto būstinę, kur ne tik sužinojo įdomių dalykų apie pašto darbuotojų darbą (pavyzdžiui, didžioji dalis paštininkų dirba naktimis), bet ir apžiūrėjo įspūdingą pašto ženkliukų kolekciją, gavo dovanų, mokėsi taisyklingai užrašyti adresato ir adresanto adresus. Smagiausia dovana – galimybė nemokamai išsiųsti patiems artimiausiems žmonėms atvirlaiškius. Vieni išsiuntė gražiausius palinkėjimus sesutėms, broliams, tėvams, seneliams, bet buvo ir tokių, kurie laiškelį prašė įteikti Kalėdų Seneliui. Tikimės, kad visus adresatus šilti šeštokų linkėjimai tikrai pasieks laiku.

Edita Kazakevičiūtė, 6 kl. auklėtoja