Šalčininkų 11- osios kuopos vasaros stovykla Poškonių pagrindinėje mokykloje

Straipsnio data 2014-06-30

Šauliai

2014 metų birželio 30 dieną Šalčininkų r. Poškonių pagrindinėje mokykloje Šalčininkų 11- osios kuopos jaunieji šauliai iškėlė naują palapinių miestelį. Kartu su palapinėmis kilo ir vaikų entuziazmas, gera nuotaika, užsidegimas smagiai praleisti savaitę poilsinėje stovykloje. Vieniems tai buvo naujas iššūkis, kitiems- dar vienas žingsnelis pirmyn koja kojon su Lietuvos Šaulių Sąjunga. Šioje stovykloje dalyvavo ir dvylika Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunųjų šaulių.

 Jaunuosius šaulius ir kitus vaikus Poškonių pagrindinės mokyklos kieme pasitiko Šalčininkų 11-osios kuopos vadas Eimantas Tamulynas kartu su KASP didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės 805 ir 802 kuopų kariais- instruktorių komanda. Įsikūrusiems stovyklautojams programa prasidėjo Karaliaus Mindaugo šaulių 10- osios rinktinės vado Tomo Grabausko sveikinimu.

 Sukarinta poilsinė stovykla- tai puiki proga supažindinti jaunimą su Šaulių sąjungos veikla, bei Lietuvos kariuomene. Siekiant to, vaikai buvo suskirstyti į būrius, iš jų tarpo paskirti būrių vadai. Ruošiantis stovyklos atidarymui visi mokėsi rikiuotės elementų, žygiavimo, disciplinos, bendravimo su vadais. Kiekvienas būrys  individualiai pasigamino savo būrio vėliavą, sukūrė savo skanduotę. Dirbdami komandinį darbą vaikai nė nepastebėjo kaip greitai visi susipažino ir kokie vieningi tapo. Pirma diena visiems buvo kupina naujų įspūdžių. Su smalsumu ir nekantrumu jaunieji stovyklautojai laukė kito ryto.

 Antroji stovyklos diena turėjo ypatingą reikšmę kandidatams į jaunuosius šaulius ir priesaiką duodantiems šauliams. Jų laukė pasižadėjimo ir priesaikos ceremonija. Nerimaudami kandidatai skaičiavo minutes iki akimirkos, kai ištarę pasižadėjimo žodžius, pabučiavę Lietuvos Šaulių Sąjungos vėliavą, galės atiduoti pagarbą Tėvynei ir tvirtai ištarti: „Tėvynės labui‘‘. Ceremonija vyko prie Poškonių senovės baltų pilkapynų, mūsų protėvių amžino poilsio vietoje. Ji prasidėjo iškilmingu Lietuvos Respublikos himno giedojimu. Į šventę pasveikinti jaunuosius šaulius ir šaulius atvyko Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Vilnijos draugijos pirmininkas Kazimieras Garšva, LR Seimo narys Rytas Kupčinskas, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius, Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai ir Poškonių pagrindinės mokyklos direktorė.

Pasižadėjimą Lietuvos valstybei davė ir devyni Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunieji šauliai.

Stovyklos metu jaunieji šauliai turėjo galimybę imituoti mūšį miške žaisdami šratasvydį. Žaidimas buvo įtraukiantis ir kupinas vaikų ambicijų. Kiekvienam laikas praskriejo žaibiškai, o adrenalinas ir azartas matėsi vos pažvelgus jiems į veidus. Kita smagi pramoga – 10 km. žygis po Poškonių apylinkes, kurio pabaigoje žygeivių laukė didžiulis laužas, bulvių ir dešrelių kepimas bei smagūs žaidimai. Susėdę ratu aplink šiltą laužą visi kartu smagiai leidome laiką. Stovyklautojai taip pat turėjo progą susipažinti su priešgaisrinės tarnybos technika. Žinoma, daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikė sirenos demonstracija ir vėsaus vandens tiesiai iš gaisrininkų mašinos atrakcija karštą dieną.

Po įvairių rungčių jaunieji šauliai galėjo užsiimti ir sportine veikla: krepšiniu, futbolu, stalo tenisu, rankiniu, tinkliniu. Besibaigiant dienai vaikai smagiai maudėsi Poškonių tvenkinyje, bei išbandė jėgas žvejybos konkurse. Visi labai džiaugėsi sugautu laimikiu

Poškonių pagrindinės mokyklos stadione jaunieji šauliai galėjo išbandyti kovinės savigynos būdus. Visi su užsidegimu mokėsi, kaip apginti save ir draugus. Jie taip pat buvo supažindinti su šaulio pareigomis, Lietuvos Respublikos konstitucija, Lietuvos Šaulių Sąjungos įstatymu, Lietuvos Šaulių Sąjungos statutu ir etikos kodeksu paskaitoje  „Šaulys – Lietuvos  karys‘‘. Įgytus įgūdžius ir kompetencijas jaunieji šauliai galės panaudoti darnios visuomenės kūrimui. Be abejonės, jaunieji šauliai paliko šią sukarintą poilsinę stovyklą kupini naujų įspūdžių bei žinių, kaip tarnauti Tėvynės labui.

 

Saulius Barevičius, kūno kultūros vyresnysis mokytojas