Edukacinė pamoka V. Mykolaičio – Putino memorialiniame muziejuje

Straipsnio data 2014-05-21

Išvykos ir ekskursijos

Gegužės 21 dieną IIIG kalsės mokiniai po pamokų lankėsi rašytojo V. Mykolaičio- Putino memorialiniame muziejuje. Kadangi ką tik perskaitė visų mokinių „siaubą“- romaną „Altorių šešėly“, nutarė iš arčiau susipažinti su jo autoriumi. Rašytojo bute įsikūrusiame muziejuje mokiniai ne tik klausėsi gidės pasakojimo apie biografiją, pirmuosius kūrybinius bandymus, įtaką literatūros kūrėjams, bet ir apžiūrėjo šio žymaus poeto ir prozininko asmeninius daiktus. Labiausiai mokiniams nuostabą kėlė tai, kad Putinas, pasirodo, buvo be galo didelės erudicijos žmogus, gebėjęs laisvai kalbėti ir net mokslinius straipsnius rašyti prancūzų, lotynų, rusų, lenkų, vokiečių kalbomis, domėjosi muzika (turėjo „absoliučią“ klausą), gražiai piešė, meniškai fotografavo.  Gimnazistai sužinojo tai, kas vadovėliuose neminima, tad šios žinios tikrai pravers jiems besiruošiant brandos egzaminui.