Sesija „Nuotraukų spauda“

Straipsnio data 2014-05-15

„Kūrybinės partnerystės“

2014-04-29 dieną mokyklos chemijos kabineto paruošiamajame kambaryje buvo sukurta fotolaboratorija. Tai tamsus kambarys, kurį apšviečia kelios raudonos lempos, kur labai svarbus tekantis vanduo, iš kurio išeiti ir patekti galima tik konkrečiu momentu, o pagrindinis akcentas yra didintuvas. Fotolaboratorijoje mokiniai spaudė nuotraukas, vykdė visą procesą nuo pradžios iki pabaigos: patys gamino fiksažo ir ryškalo tirpalų voneles, rinkosi nuotrauką, atliko bandomąjį nuotraukos spaudos testą ant mažesnio fotopopieriaus lapelio, išdidinę nuotrauką, ją įspaudė ant fotopopieriaus ir nardino į skirtingų tirpalų voneles.

Matematikos užsiėmimo metu mokiniai tyrinėjo prabos, promilės ir procentų sąvokas ir sprendė uždavinius. Lietuvių kalbos ir literatūros užsiėmimo metu redagavo sukurtas istorijas apie Marijampolio gyvenvietę. Nuotraukų spaudimas – tai kruopštus ir tikslus darbas, kai sekundės tampa labai svarbios. Mokiniams ir mokytojams ši sesija buvo viena iš įsimintiniausių.