PIT ir įmonės „Vilniaus vandenys“ projektas „Vandens kelias iki čiaupo“

Straipsnio data 2014-01-17

PIT

Sausio 17 dieną 9a ir 9 b klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje, kurią vedė įmonės „Vilniaus vandenys“ atstovė Ramunė Albrektienė. Paskaitoje buvo kalbama apie vandenį: jo cheminę sudėtį, vandens valymą, gavimą, resursus. Mokiniai sužinojo, kad Lietuva gali didžiuotis turėdama daug gėlo požeminio vandens resursų, o vanduo yra turtingas mineralinių medžiagų, naudingų žmogaus organizmui. Taip pat mokiniai sužinojo, kad vanduo, kaip ir kiekvienas organinis produktas, gali gesti, tapti nebetinkamas gerti. Uždavę klausimus apie vandens filtravimą, pažiūrėję schemas, rodančias vandens gavimą iš požeminių šaltinių, mokiniai įsitikino, kad chemiją bei fiziką reikia mokytis, nes to reikalauja laboratorijoje dirbančių žmonių, tiriančių vandens kokybę ir sudėtį, darbas.