PIT ir įmonės „Antalis“ projektas „Popieriaus gamyba ir jo savybės“

Straipsnio data 2014-01-22

PIT

Sausio 22 dieną mokykloje lankėsi įmonės „Antalis“ atstovė Daiva Mažvilaitė – Varnienė, kuri 7 klasės mokiniams papasakojo įvairiausių įdomybių apie popieriaus gaminimą ir jo savybes. Mokiniai sužinojo, kad pirmieji popierių ėmė gaminti kinai, kurie ilgus šimtmečius slėpė savąjį išradimą, vėliau tuo susidomėjo japonai, arabai ir tik po kelių šimtmečių popierius „atkeliavo“ į Europą. Pažiūrėję filmuką apie popieriaus gaminimą, mokiniai įsitikino, kad tai ne toks jau ir paprastas darbas. Visgi be popieriaus daugelis neįsivaizduoja savo gyvenimo, tad taip pat buvo kalbama apie jo panaudojimo sritis: poligrafija, spauda, dekoravimas, higiena… Visgi labiausiai mokiniams patiko daryti „džiaugsmo medį“. Apvedžioję savo delną popieriaus lape, iškirpę jį ir priklijavę ant kito lapo, mokiniai ant spalvotų lapelių rašė tuos dalykus, kurie suteikia jiems džiaugsmo. Džiugu, kad jį suteikia ne tik nauji telefonai, dviračiai, pinigai, bet ir draugai, knygos, tėvai, muzika ir kiti nematerialūs dalykai.